Výborný vstup žen i kadetek BVC WITTE Chodov do ligových soutěží

pondělí 3. 10. 2011 | komentářů

O tom, že   Ústí  nebude lehký soupeř se chodovské ženy, v sestavě: Alena a Klára Pecháčkovy, Martina Zahrádková, Monika Kučková, Šárka Vodenková, Michaela Voláková s liberem Danou Bláhovou, přesvědčíly hned v úvodním setu. Soupeř na mírně nervózní domácí vlétl a stav, i díky spoustě nevynucených chyb, narostl až na 8:2 pro hosty. Ještě při druhém technickém oddechovém čase Ústí vedlo 16:13, jenže od té doby již byl na hřišti jen jeden tým, a i díky skvěle podávající Monice Kučkové, která dala tři bodové servisy v řadě, se povedl obrat na 19:16 a konečné skóre nakonec vyznělo 25:17 pro domácí. Druhý set byl zhruba do poloviny vyrovnaný, jenže soupeř si nedokázal poradit s výborným servisem domácích hráček, a tak i tento set domácí získaly snadno 25:16. Ve třetí sadě se karta obrátila, domácí neudržely koncentraci, jako v úvodních dvou setech a riskující ústečanky byly zase ve hře. 17:25. Čtvrtá sada se stala velkou přetahovanou o každý míč, Chodov vedl 16:14, aby si za stavu 17:18 musel domácí trenér Jiří Tureček vzít timeout a za stavu 21:20 pro domácí si bralo timeout pro změnu Ústí. Domácí hráčky nakonec dokázaly vedení udržet až do konce a vítězstvím 25:22, si zajistily první letošní výhru. 3:1.

V druhém zápase provedl domácí trenér změny v sestavě, jenže Chodov v sestavě: M. Kučková,H. Krausová, M. Voláková, R. Veselková, V. Vydrová, Ž. Brezinová s liberem Š. Gergelyovou, nenašel žádnou zbraň a podlehl soupeřkám hladce 17:25. Po změnách v následující sadě hostující hráčky byly dlouho o krůček vpředu, nicméně koncovku lépe zvládly domácí a sadu získaly 25:22. Ve třetím setu získal Chodov, díky parádní sérii servisů Kláry Pecháčkové vedení 5:1 a hosté si braly timeout, jenže po timeoutu přišlo další eso a další přímý bod následoval v zápětí. V tento moment se mohlo zdát, že domácí hráčky převezmou otěže utkání, ale soupeřky zabraly a vedení strhly na svou stranu, v koncovce Ústí vedlo ještě 21:20, jenže z vítězství se radovaly přeci jen domácí 26:24. Další set byl také nesmírně vyrovnaný v závěru sady sice domácí prohospodařily vedení 24:21, koncovku však přesto zvládly a zvítězily 26:24 a druhá výhra byla na světě.

Kadetky BVC WITTE svá prvoligová utkání hrály také doma, a jakoby si vzaly z žen příklad a ještě vloni extraligovým kadetkám Rokycan ukázaly, že volejbal hrát umí. Po výhře v prvním zápase 3:1 (22, 19, -21, 21) ,  přidaly vítězství i v zápase druhém, tentokráte 3:2 (29, 20, -24, -18, 7). Chodovská děvčata, věkem převážně ještě žákyně, se postarala všem svým příznivcům o příjemné překvapení a svá první ligová utkání zvládla nad očekávání dobře. Do utkání se zapojila celá lavička a i přes občasné chybičky, předváděly i střídající hráčky sympatické výkony.

V Chodově 2.října 2011                                                 Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov