BVC Chodov

Starší žákyně BVC Chodov opět mezi nejlepšími osmi v republice

úterý 19. 11. 2019 | komentářů | Autor: Filip Plášil

Jak jsme již informovali minulý týden, o uplynulém víkendu se konalo rozhodující kolo první části Českého poháru starších žákyň. Po tomto kole se spojí západní a východní část soutěže a propukne boj o medaile z této nejprestižnější dlouhodobé soutěže starších žákyň. Je mi potěšením oznámit, že se naše starší žákyně opět, stejně jako minulý rok, probojovaly mezi nejlepších osm družtev v republice.

Druhé místo z předchozího turnaje, který se konal v Chodově, nám zajišťovalo slibnou pozici před rozhodujícím kolem. Bylo pro nás zásadní, udržet se v dosahu družstva Hlincovky, které jako jediné reálně ohrožovalo naší postupovou pozici a navíc mu na rozdíl od nás výrazným způsobem přálo rozlosování. V Liberci nás tedy čekal velmi záludný a komplikovaný úkol. Na úvod nás totiž čekala družstva, která si letos brousí zuby na medaile tedy družstvo Liberce a Kralup a hned po nich neméně ambiciózní Olymp Praha, který je po minulých chudších letech opět na vzestupu k bývalé výkonnosti. Na závěr sobotního programu nás čekalo družstvo nováčka Orionu Praha. I toto utkání bylo záludné, protože byl velký předpoklad, že po předchozím náročném programu nám budou docházet jak fyzické, tak i psychické síly. V neděli nás pak, podle předpokladů, čekal rozhodující souboj s Hlincovkou a na závěr pro mě osobně velmi prestižní souboj s 15.ZŠ Plzeň.

Moje předpoklady se na úvod turnaje naplnily, i když druhý set s Libercem a první set v Kralupami byl velmi zajímavý. S Kralupami nám alespoň bod utekl opravdu o kousek v koncovce prvního setu. Bohužel výsledky 0:2 z obou zápasů nám do tabulky příliš nepomohly. Následoval zápas s Olympem, který již drobnou bodovou radost přinesl, i když prohra v tiebreaku také nebyla úplně to, co bychom si přáli. Musím velmi ocenit fakt, že se holky ani po takovém drsném úvodu turnaje nevzdaly a dokázaly proti Orionu vydolovat všechny zbývající fyzické i psychické síly, i když bylo vidět, jak moc toto vítězství 2:0 bolelo. Navíc nám pomohlo v prvním dnu i družsto Plzně, které dokázalo porazit družstvo Hlincovky, což byla voda na náš mlýn. Po prvním dnu jsme tedy disponovali čtyřmi body do tabulky. Závěr dne jsme si zpestřili návštěvou extraligového utkání žen mezi Libercem a Šternberkem. Následoval zasloužený odpočinek.

V neděli nás čekal na úvod rozhodující zápas s Hlincovkou, který celý víkend táhla MVP z minulého MČR mladších žákyň Nela Jasečková. Zisk bodu nám dával jistotu postupu do první osmičky, protože nás v tu chvíli již nikdo nemohl reálně předběhnout a dostat se na celkové 4. místo. První vyrovnaný set se nám sice získat nepodařilo, ale ve druhém setu holky výrazně stabilizovaly servis dotáhly set do k poklidnému vítězství 25:15. Mrzí mě pouze prohra v tiebreaku, který jsme nedokázaly dotáhnout do vítězného konce. Každopádně nás ztráta z celkového pohledu nemusela vůbec mrzet. Na závěr nás čekal zápas proti tradičnímu soupeři z 15. ZŠ Plzeň. Holky z Plzně celý turnaj bojovaly a podařilo se jim uhrát několik pěkných výsledků (uhrály bod s Kralupami, porazily Hlincovku). Opět se hrál velmi vyrovnaný volejbal. Naše holky v tomto zápase opět nechaly všechny síly, které jim ještě zbývaly. Skvěle podávaly a udržely a nakonec vydřely vítězství 2:1

Celkově to pro nás znamenalo 5. místo z tohoto turnaje, ale hladký postup mezi top osmičku Českého poháru.

Z pohledu družstva mne potěšil fakt, že se podařilo vytížit a zapojit celý tým, i když především Langis si musela svou šanci trpělivě vyčekat. Velice mne potěšila bojovnost družstva. Bylo vidět, že holky dělaly v zápasech všechno co umí proto, aby uspěly. Ještě jednou všechny holky chválím za to, že se ani po třech úvodních neúspěšných zápasech nesesypaly a vybojovaly body v zápasech, které byly pro celkový výsledek klíčové. Dobrá práce.

Samozřejmě nesmím opomenout poděkovat fanouškům (rodičům) za vytvoření parádní atmosféry i zázemí holkám. Doufám, že i jim se zápasy líbily a holky jim udělaly radost

Držte holkám palce v dalším průběhu Českého poháru, který pokračuje dalším kolem v Lednu.

Našimi soupeři budou Kralupy nad Vltavou, Liberec a Olymp, které postoupily společně s naším družstvem z České (západní části soutěže) části soutěže. Dále pak družstva Hradce Králové, Králova Pole Brno, Prostějova a Frýdku- Místku z Moravské (východní) části soutěže. Jak vidíte jedná se o tradiční volejbalové bašty.