BVC Chodov

Neděle 13.10. - Extraliga kadetek a juniorek

pondělí 14. 10. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Kadetky v domácím prostředí potvrdily průběžné vedení v základní skupině. Juniorky zvládly velice důležitý dvojzápas a stoupají vzhůru.

Pohled na obě tabulky průběžného pořadí základních skupin extraligy kadetekjuniorek je tak z našeho úhlu momentálně velice příjemný….

Některá vítězství se ale nerodí lehko… ostatně o tom by mohly po včerejšku vyprávět především juniorky, které v neděli od 10:00 zahájily volejbalový den proti soupeřkám z Českých Budějovic.

Hrubě podceněný začátek a vlažný nástup do zápasu dostal naše družstvo do těžkého záklonu, když jsme snad po čtyřiceti minutách bezmoci prohrávali již 0:2 na sety. Pětibodová šňůra na podání nahrávačky Kači Kudrlové v úvodu třetí sady nalila krev do žil našemu týmu, který začal více riskovat a hrál v tu chvíli najednou důrazněji v útoku a odpovědněji na přihrávce. Změna přinesla ovoce a set jsme snadno vyhráli (11) Také čtvrtá sada relativně pod kontrolou chodovských, již zkoncentrovaných hráček (20). Ve zkrácené hře se nám skvěle vydařil její úvod, čímž jsme definitivně zlomili odpor hostů. (7)

K druhému utkání holky přistoupily již daleko zodpovědněji, což bylo pro mne patrné už z rozcvičení a rozsmečování. V rychlém tempu jsme pak zazářili snadným ziskem prvních dvou dějství (12,19), ale v zápětí přišla soupeřova odpověď přesně ve chvíli, kdy už jsme si říkali, že máme zápas pod kontrolou. (-17). Ubývající síly našich děvčat způsobovaly nepřesnosti a nedůraz ve čtvrtém setu, nicméně v dramatické koncovce jsme již další tie-break naštěstí nedopustili.

Extraliga juniorky: BVC - Č.Budějovice 3:2 (-18,-21,11,20,7) a 3:1 (12,19,-17,23)

Pět získaných bodů posouvá juniorky BVC Chodov opět výše v průběžném pořadí základní skupiny A a katapultuje nás na zcela nečekané třetí místo těsně před polovinou úvodní části soutěže.

Kadetky dále upevňují vedení průběžného pořadí, ikdyž pronásledovatel z Liberce má stále dva zápasy k dobru, tak uvidíme, jak se situace následně vyvine. Nicméně tito dva soupeři se již viditelně bodově vzdalují ostatním pronásledovatelům.

K tomuto tandemovému úniku pomohla i dvě nedělní vítězství našich děvčat, která své zápasy odehrála na střídačku s juniorkami. Mladší extraligová kategorie a shodný soupeř - České Budějovice….

Měl jsem obavy z podobného vstupu do zápasu jako u juniorek, ale holky si z toho zřejmě vzaly ponaučení a rychle se ujaly pohodového vedení, které udržovaly až do konce první sady. Oba následující sety se scénář a průběh opakoval a tak bylo po hodině hotovo. Tým hrál opět ve své obvyklé sestavě a složení, nemuseli jsme improvizovat a hledat řešení pro zástup na různých postech….

Ani odveta nepřinesla změnu obrazu na hřišti. Chodovské hráčky kontrolovaly s přehledem vývoj utkání. Třetí sada přinesla malé množství nepřesností na naší straně. V hlavě jsme měli to, že zápas vyhrajeme, ale ještě stále kupodivu nebyl konec… I třetí set jsme zvládli a můžeme se tak radovat z dalších šesti bodů.

Extraliga kadetky: BVC - Č.Budějovice 3:0 (12,15,11) a 3:0 (13,15,20)

A další program extraligových týmů BVC Chodov?

Závěr tohoto týdne na Perninku, kde jsme připravili minikemp, na kterém se budeme snažit dohánět tréninkový deficit jak kmenových, tak i hostujících hráček. Moc se těším….

Ani další víkend se nehraje kvůli reprezentační pauze a už se dostáváme na přelom října a listopadu, kdy v dalších ostrých zápasech narazíme na zatím nepoznané soupeře juniorek v Plzni a kadetek v Pardubicích. Tím končí první polovina základní části soutěží a vstoupíme do druhé.

Věřím, že i v následujícím období budeme hrát hezký volejbal a pokud vydrží tréninkové úsilí, budeme se moci radovat z dalších dílčích úspěchů v zápasech.

Děkujeme, že jste s námi a díky za Vaši podporu.