BVC Chodov


MČR mladších žákyň - Bílovec

úterý 7. 5. 2019 | komentářů | Autor: Filip Plášil

O víkendu 3.-5.4.2019 se v Bílovci uskutečnilo Mistrovství republiky mladších žákyň, kde se utkalo 16 nejlepších družstev v republice, které prošly náročným dvoukolovým sítem kvalifikace šedesáti přihlášených uchazečů o letošní titul. BVC Chodov i v této mladší žákovské kategorii opět potvrdil svoji příslušnost k republikové volejbalové špičce, když ve finálovém turnaji obsadil krásné celkové osmé místo. 

Počínání chodovských děvčat na palubovce a průběh samotného turnaje popisuje dále trenér družstva Filip Plášil:

Naše očekávání na začátku sezóny určitě nesahala k touze hrát o medaile na MČR, ale spíš se na mistrovství vůbec kvalifikovat. Po výborných výkonech v kvalifikaci (vyhráli jsme všech 14 zápasů) jsme však odjížděli na MČR s velkými ambicemi i očekáváním a v koutku duše celé družstvo BVC, včetně mě jako trenéra a početné enklávy rodičů a fanoušků pošilhávalo po medaili. Samozřejmě bylo jasné, že mistrovství republiky bude zřejmě znamenat konfrontaci na daleko vyšší volejbalové úrovni než kvalifikační boje.

V základní skupině jsme se postupně utkali s družstvy Loko Plzeň, Havlíčkovým Brodem a Studio Sport Praha. První 2 zápasy se nám podařilo vyhrát 2:0, což nám dalo dobrý vklad do začátku turnaje a znamenalo, že nemůžeme celkově skončit hůř než 12. Nakonec nás čekal zápas se Studiem Sport Praha (vítězem pražského přeboru). Tento zápas nabídl velmi dramatickou podívanou a bohužel naši porážku v tie-breaku 14:16, což se nakonec ukázalo jako jeden z rozhodujících momentů v boji o postup mezi nejlepší 4 družstva v republice. Ze základní skupiny jsme si tedy nesli 4 body. To pro nás znamenalo 3. místo před startem nadstavbové skupiny.

V nadstavbové skupině nás čekala konfrontace s KP Brno, Frýdkem-Místkem a nakonec suverénním Libercem. První zápas se nám podařilo zvládnout 2:0, ale boj to byl do posledního míče vzhledem k velké výškové převaze Brna. Druhým sobotním soupeřem bylo družstvo Frýdku-Místku. V tomto zápase se nám bohužel stal osudným již 1. nezvládnutý set, kdy jsme chybami v obraně a na servisu nabídli soupeři vítězství. Ztráta setu (tím pádem i bodu) nám přivírala dveře k dalšímu postupu na vyšší místa. Ačkoliv se nám podařilo vyhrát 2.set, tie-break opět zvládly lépe soupeřky a definitivně nám zabouchly dveře do semifinále a boje o medaile. Poslední zápas soboty proti objektivně silnějšímu Liberci jsme už odehráli uvolněně s vědomím, že nás v neděli čeká boj o 5.-8. místo. Musím říct, že byť jsme prohráli 0:2, jednalo se o náš nejpovedenější zápas tohoto dne.

Bohužel, porce zápasů z kvalifikace a z mistrovství republiky si vyžádala svou daň. Do nedělního programu už nezasáhla Verča, kterou posadilo na lavičku přetížené rameno. Následkem toho byla prohra s Olympem B 0:2. Přestože se nám při předchozích konfrontacích dařilo tento tým porážet, tentokrát byly hráčky Olympu lépe připravené i naladěné a zaslouženě zvítězily. Závěrečný zápas o 7. místo pak přinesl prohru s Jirkovem. V tomto zápase se projevila převaha jirkovských útočnic a převaha na servisu, který Jirkovu opravdu vycházel výborně.

Celkově naše vystoupení přineslo krásné 8. místo, které je pro letošní tým mladších žákyň výborným výsledkem. Po celý víkend jsme předváděli komplexní výkon, kdy jsme byli schopni zatlačit soupeře jak kvalitním útokem, tak i dobrou obranou v poli. Bohužel nám v rozhodujících zápasech chybělo trošku odvahy a projevil se náš výškový deficit v obraně nad sítí. Přesto si myslím, že je nutné všechny holky za letošní sezónu mladších žákyň moc pochválit.  

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt