BVC Chodov


Chodovská stopa na druhém kole kvalifikace ME U16 v Rumunské Ploesti

čtvrtek 2. 5. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

V neděli 28.4. se vrátila z druhého kola kvalifikace na ME ve volejbale dívek U16 naše chodovská reprezentantka a hráčka BVC Chodov - univerzálka Kačka Zapfová a v pondělí se již znovu zapojila do tréninkové přípravy našich chodovských žákyň. A tak jsme ji hned k jejímu působení v rámci národního výběru ČR minulý týden v Rumunsku položili pár otázek.

 

Kačí, přestože se národní tým děvčat 2004/2005 neprobojoval do závěrečného turnaje mistrovství Evropy, Tobě osobně se turnaj čtyřech (Rumunsko, ČR, Slovensko a Lotyšsko) velmi povedl. Podle zápasových statistik jsi vždy patřila k nejúspěšnějším hráčkám….

Které utkání se Tobě zapsalo do paměti jako nejvíce podařené z Tvé strany a v jaké chvíli ses naopak na kurtu trápila ?

Nejlepší vzpomínky mám na zápas se Slovenskem, kde se mi hodně dařilo v útoku a byla jsem vyhlášena hráčkou zápasu s nejvíce bodovými bloky. Naopak nejtěžší chvíle pro mne byly v prvním utkání proti Rumunsku, kde velkou roli sehrála nervozita.

Jaké bylo cestování do Rumunska a jak se Ti líbilo Rumunsko jako takové ?

Byla to pro mě první zkušenost, jak díky volejbalu moct letět i do zahraničí. Měla jsem menší obavy, ale všechno to dobře dopadlo. Rumunsko mě jako takové moc nezaujalo a myslím si, že Česko je mnohem hezčí zemí.

Jak vypadá očima hráčky takový turnajový den na velké mezinárodní akci ?

Připadá mi, že všechny dny si jsou velmi podobné. Vždy máme lehký předzápasový trénink, poté přípravu pomocí videorozboru a také odpočinek a čas na vlastní přípravu, pak už následuje nejdůležitější část dne, což je samotný zápas, ve kterém se vždy snažím podat co nejlepší výkon.

V lednu tohoto roku jsi zažila i první kolo kvalifikace na Slovensku. Pokud bys měla tyto dva turnaje srovnat, který se Tobě osobně líbil víc a proč ?

Každý z nich byl úplně jiný. Na Slovensku byla skvělá atmosféra, díky fanouškům, kterých jsme tam měli hodně. Naopak turnaj v Rumunsku byl z mojí strany herně více vydařený

Jaký další program má nyní český národní výběr U16 v blízké budoucnosti ?

Tedˇ si dáváme pauzu a soustředíme se na klubové povinnosti. V červnu nám opět začne příprava, která bude pokračovat červencovým turnajem v chorvatské Pule a dalšími soustředěními před zářijovou kvalifikací na ME U17 v roce 2020.

Den po Tvém návratu jsi opět na domácí palubovce. Těšila ses z velké akce zpět do žlutočerného drillu ?  

Těšila jsem se hlavně na náš chodovský kolektiv, ale také na pokračování klubové přípravy na Mistrovství ČR žákyň na konci května. Doufám, že se nám turnaj v Přerově vydaří a my se umístíme co nejlépe.

Když už jsme u domácího týmu, čeká nás právě zmíněný vrchol sezóny žákyň a příští rok extraliga kadetek i juniorek. Těšíš se ?

Těším se moc. Co se našemu klubu letos podařilo získat, o tom můžou některé jiné kluby jen snít. Doufám, že budeme i nadále dokazovat velké úspěchy.


Ještě jednou moc gratulujeme k Tvému úspěšnému působení na kvalifikaci a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu !

Ať se Ti daří i nadále !


 

Na obrázku třetí zprava v horní řadě #2 univerzálka BVC Chodov - K.Zapfová


 

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt