BVC Chodov


BVC CHODOV mění šéftrenéra klubu

úterý 30. 4. 2019 | komentářů | Autor: redakce

My všichni, kdo se pohybujeme okolo BVC Chodov, si užíváme radost z dosud největších úspěchů v historii našeho malého klubu. O vítězství našich žákyň v Českém poháru a postupu juniorek do extraligy padlo mnoho slov, byla k vidění spousta fotografií, dosud ale nezaznělo poděkování a shrnutí od vedení klubu, které je podle mého v tomto případě na místě. Dovolím si proto přijít se svou troškou do mlýna a zároveň využít tento článek jako možnost bilancování - a nutno říct, že krásného bilancování!

S vaším dovolením zneužiji tento prostor ke svému osobnímu pohledu a určitému shrnutí toho, co jsme v klubu za posledních šest let zažili. Právě před šesti lety jsem totiž měl možnost do klubu BVC Chodov přijít. Přivedl mě Jirka Tureček, který cítil (a osobně mi to několikrát sdělil) že k posunutí klubu na vyšší sportovní úroveň musí přijít někdo jiný, někdo zvenčí klubu, a vsadil na mě. Bylo to od něj obrovsky chlapské, sám sobě přiznat, že na všechno sám nestačí, ale kdo zná Jirku, ví, že je z nás všech nejskromnější a klub je jeho život.

A tak jsem měl možnost pustit se, společně se všemi kolegy, do práce a podílet se na budování úspěšného mládežnického klubu. Zde nemá cenu se široce rozepisovat, mnohé se nám povedlo, dokázali jsme společně spoustu věcí a zažili spoustu krásných zážitků, ale také jsme toho spoustu zkazili, ale o tom je život. I já sám vidím věci, které bych dnes dělal jinak, ale čas vrátit nejde. Mrzí mě, že jsem v sobě občas nenašel více pokory, slušnosti, nebo lidskosti, abych v klubu udržel některé lidi, kteří ho měli rádi a byli s ním spjati déle než já. Je to pro mě lekce do dalšího profesního i osobního života. Tento článek ale má být pozitivní. Když v kostce shrnu, co jsme všichni společně za posledních šest let dokázali, myslím, že se nemáme za co stydět. Posuďte sami:

2013/2014 - 4.místo v Českém poháru starších žákyň

2014/2015 - postup do extraligy kadetek

2015/2016 - 3. místo v Českém poháru starších žákyň

2016/2017 - 5.místo extraliga, postup do 1.ligy juniorek, 2. místo na MČR mladších žákyň

2017/2018 - postup do baráže o extraligu juniorek

2018/2019 - Vítěz Českého poháru starších žákyň, postup do extraligy juniorek

Tento výčet obsahuje jen ty nejviditelnější výsledky a nepočítám v něm vítězství v krajských přeborech, medaile z barevného minivolejbalu, ani účast našich hráček v reprezentačních výběrech….

Jsem na to všechno, co jsme společně s kolegy v klubu dokázali, pyšný. Jistou dobu už ale nejsem tou hlavní hnací silou a nositel myšlenek já. To, že jsem dokázal do klubu přivést trenéry, kteří mě postupem času předběhli jako metodika i jako šéftrenéra, považuji za své vůbec největší vítězství. Nejsme a nikdy jsme nebyli klub jednoho člověka a to je ten nejlepší základ pro budoucnost. Jsem tedy dnes v situaci, ve které byl v roce 2013 Jirka Tureček a došel jsem ke stejnému závěru jako on. Abychom klub posunuli opět o krok dál a drželi úroveň, na kterou si volejbalová veřejnost u značky BVC Chodov zvykla, je třeba předat pozici šéftrenéra do dalších rukou a já jsem se to také rozhodl po této sezoně udělat. Věřte, že to udělám s pocitem dobře odvedené práce a i nadále se budu jako trenér klubu podílet na výchově volejbalového potěru.

Novému šéftrenérovi klubu, kterým se od 1. května stává úspěšný trenér žákovských a dorosteneckých družstev Jiří Kudrle, přeji hodně štěstí do další práce!

Moc všem děkuji za spolupráci. Bylo mi potěšením.   

Štěpán Javůrek

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt