BVC Chodov


Juniorky pojedou na baráž o extraligu !

úterý 2. 4. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Tak trochu ve stínu víkendového neskutečného úspěchu žákyň (a již jsme o tomto chodovském paradoxu jednou psali)  se znovu na výsluní dostává i náš prvoligový juniorský tým, který v neděli v Městské sportovní hale "Zelené” ve Zlíně vybojoval jednoznačně ve dvou zápasech postup do baráže o extraligu 2019/2020 !

Všichni máme obrovskou radost a cením si tohoto elegantně zvládnutého velmi  těžkého kroku za naplněním letošního snu….

Cením si toho já osobně o to víc, že pro mne v souběhu se žákyněmi bylo velmi těžké vybalancovat složení družstva a sám jsem nenašel odvahu k radikálnímu řešení v podobě předčasného odjezdu mladších hráček z jejich vrcholu sezóny, čímž by se nemohly účastnit slavnostního vyhlášení a předání zlatých medailí.

Proto velmi děkuji starším holkám za jejich výkon, díky kterému si nebudu muset nikdy toto moje zaváhání vyčítat….

Obdivuji velice ochotu všech starších hráček se postavit výzvě a úspěšně ji zvládnout tímto způsobem přes malé vyhlídky na úspěch.

Zranění, která družstvo potkala v poslední době ať v podobě Anežky výronu kontíku, Ivy poraněného ramene, Ege obnoveného přetížení ruky, Kači kolenům a rameni, Voky a Lucky zádům včetně prvního letošního ostrého zápasu Natály na smeči po návratu na hřiště po operaci křížových vazů kolene, jediná zdravá Míša na liberu ;-) ..…tohle vše holky dokázaly (a hlavně chtěly) zvládnout.  Jste prostě svělé…. díky…. !

Ještě jsem zapomněl samozřejmě na Jirku Turečka, který se chopil kormidla na lavičce a tým provedl excellentně předbarážovým play off…

Matematika postupu byla před úvodním hvizdem zcela jasná a holky základ úspěchu položily hned v prvním utkání výhrou 3:1. Vítěz nadstavbové části skupiny III ze Zlína byl evidentně zaskočen stylem a technickou kvalitou naší hry a špatně se s tím srovnával. Vlastními chybami jsme povolili soupeři jen dílčí úspěch v podobě ztráty třetího setu, abychom si ve čtvrtém jednoznačně došli pro vítězství v prvním zápase…  

Nyní tedy na postup "stačilo” uhrát "jen" dva sety… :-)

Ale na druhý zápas se již soupeř nachystal takticky o poznání lépe. První dva sety nebyly vůbec lehké a vedení se velmi často měnilo z jedné strany na druhou, myslím, že jsme i většinu času vždy tahali za kratší část otěží. V koncovkách obou setů se ale vždy projevila zkušenost týmu BVC a oba jsme dotáhli do vítězného konce. Otočka koncovky druhé sady z 18:24 na 27:25  …. tak to opravdu smekám ! Poslední sada rozhodnuté baráže už s velkým přehledem v režii chodovského družstva…

 

Výsledkový servis: VSC Zlín - BVC Chodov  1:3 (-18,-21,19,-16) a 0:3 (-23,-25,-13)

 

Ještě jednou velká gratulace z mé strany a těšíme se už za 14 dní do Českých Budějovic, kde se kromě domácích utkáme v turnaji pěti týmů každý s každým o dvě postupové příčky do EX-JKY 2019/2020 ještě s extraligovým Prostějovem, a prvoligovými souputnicemi z Hlincovky a Střešovic.

 

Trenér ;-)

Tým BVC Chodov !  

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt