BVC Chodov

Divácky atraktivní zápasy první ligy juniorek na Hlincovce

pondělí 25. 2. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Uplynulý víkend 23.-24.2. jsme zajížděli na Hlincovku odehrát čtyři utkání s přímým konkurentem první ligy juniorek v bojích o první místo nadstavbové skupiny I.

Našim děvčatům se podařilo dle předpokladů ovládnout první sobotní utkání a s přehledem zvítězily v poměru 3:0 (15,16,21).

Získali jsme tak pocit, že snadného vítězství můžeme bez problémů dosáhnout i v dalším zápasu dne. Vlastními chybami a nekoncentrovaností především při podání jsme se však přes dramatické a vyrovnané koncovky odsoudili do role poraženého favorita. První set 24:26 a 9 chybných podání, druhý set 23:25 a 8 chyb z této činnosti. Třetí set se skloněnými hlavami bez kousku ochoty se porvat o zvrat v utkání…. to bohužel, jak se ukázalo, ovlivnilo i druhý hrací den - soupeři jsme prostě ukázali, že o vítězství nechceme bojovat a že nás může porazit…  0:3 (-24,-23,-9)

Vzhledem k váznoucímu útoku na hlavním kůlu jsme tak byli nuceni povolat na druhý den Báru, která velmi oživila tuto činnost a projev týmu během prvního nedělního utkání. Hned první set v náš prospěch a výrazné vedení v setu druhém... 14:7 přesto prohra v koncovce setu nejtěsnějším možným rozdílem.

Koncovky, koncovky, koncovky a ještě třikrát koncovky... pro diváky, kteří se přišli na utkání podívat, zcela jistě velmi pěkná podívaná. Pro nás bohužel s hořkou příchutí…. navíc jsme se stále hledali na přihrávce, velmi špatně pracovalo pole především při odražených a nestandardně odehraných míčích.

1:3 (18,-23,-23,-25)

Celkově jsme na Hlincovce předvedli jen málo z toho, co nás celou sezónu zdobilo. Kompletně jsme vyhořeli (až na pár vyjímek) na podání, přihrávce a razanci útoku

Do posledního zápasu jsme však šli s velkým odhodláním tento náš obraz napravit. První a třetí set se nám zadařilo, čtvrtý prohra opět v těsné koncovce po našem výrazném vedení ve střední části hry (16:11)… Tiebreak začínáme velmi špatně 1:7, ale dotahujeme na 12:12. Opět následují chyby z nepozornosti v nejméně vhodnou dobu a prohra 13:15.

2:3 (22,-22,14,-23,-13)

Pokus o návrat do čela nadstavbové skupiny juniorek se tím pro BVC Chodov definitivně uzavřel. Alespoň tři body z víkendu nás drží na cestě do baráže, ale budeme je muset znovu potvrdit ještě čtyřmi vítězstvími z šesti zápasů.

Následující víkend zabojují kadetky v druhém nadstavbovém turnaji v Lanškrouně. A pak už opět první liga juniorek s Mikulovkou a Táborem a dočkáme se i domácích zápasů 9.března. Těšíme se na Vás a na Vaši podporu z hlediště. Doma se prostě hraje lépe ;-)