BVC Chodov


Výsledkový servis ČP žákyň - 1. osmička - druhé kolo nadstavby

pondělí 18. 2. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Dalo by se to všechno uvést asi i odlišným způsobem, ale jiné přirovnání mne momentálně nenapadá… naše žákyně "A” prostě v Uherském Hradišti zazářily obdobně jako víkendové slunce, které na východě republiky dávalo v sobotu i neděli pocítit, že jaro se už blíží....

Holky si tak odvezly ze druhého nadstavbového kola mezi elitní osmičkou družstev celé republiky parádní výsledek v podobě obhajoby průběžného vedení v Českém poháru žákyň, když ze sedmi zápasů ztratily pouze jediný set.

K výbornému výkonu našich hráček bezpochyby pomohlo i luxusní ubytování v hotelu U hejtmana Šarovce a především obrovská podpora početné výpravy, která se z Chodova do Hradiště vydala podpořit naše holky.

 

Pohled na tabulku druhého kolaprůběžnou tabulku celkového pořadí soutěže jistě lahodí oku nejednoho chodovského fanouška a příznivce. Pro tým žákyň BVC Chodov má však zopakování výsledku z prvního kola ještě o něco větší přesah. Už nyní před posledním třetím kolem ČP je totiž jasné, že nebudeme muset bojovat v kvalifikaci mistrovství republiky 2018/2019. Už nyní víme, že postupujeme na finálový turnaj do Přerova přímo ! Ušetřené síly se budou na vrcholné akcí letošní sezóny žákyň bezpochyby hodit...

Mě osobně těší zvládnutá utkání s klíčovými soupeři (U. Hradiště, Liberec, Plzeň) a  zvládnuté koncovky setů, kdy jsme vždy celkem zásadně prohrávali rozdílem více než 4 nebo více bodů, ale set následně dokázali zvrátit na svou stranu (Kralupy, Ostrava, Plzeň). Vždy se ukázal silný týmový duch družstva. Těší mne výborný výkon všech osmi hráček a styl hry, kterým jsme se znovu jako tým prezentovali a který znovu přinesl úspěch.

 

Studio Sport 2:0 (22,19)

Zdánlivě lehký začátek, se soupeřem, kterého jsme v Chodově snadno přehráli. Opak byl však pravdou a boj s vlastní koncentrací na úvodní zápas nás stál téměř jeho úvodní sadu. Nicméně nakonec přistály povinné tři body na naše konto.

Uherské Hradiště 2:0 (14,17)

Naopak výborně zvládnuté utkání ze strany chodovských žákyň. Vyrovnaný začátek prvního a pak již celkem pohodový průběh obou setů, ve kterých se nám dařilo podání a účinné herní kombinace.

Liberec 2:0 (21,16)

Soupeř nepřijel do Hradiště bez své klíčové smečařky, přesto se nám dlouhou dobu nedařilo bodově odpoutat především v prvním setu zápasu

Kralupy 2:1 (-21,18,15)

Kralupy se na nás tentokrát připravily velmi odpovědně a se změněnou taktikou oproti minulému kolu. Dobře podávaly a především v první sadě a velké části druhé se nám nedařilo najít recept na výborně a tvrdě útočící kralupské smečařky. Výborně rozjetý tiebreak jsme si v závěru opět zkomplikovali a dali soupeři šanci pomýšlet na vítězství. Setbol jsme však odvrátili a naštěstí se mohli radovat z výhry ve zkrácené hře.

Hradec Králové 2:0 (17,17)

Tohle byla znovu ukázka zodpovědného přístupu k důležitému utkání v úvodu druhého hracího dne.

Plzeň 2:0 (15,20)

Stejně jako utkání s Plzní. Z toho jsme nutně potřebovali získat alespoň jeden bod k udržení naděje na první místo v kole za předpokladu, že následně zvítězíme s Ostravou. Plzeňské jsme evidentně zaskočili a za stavu 14:8 v náš prospěch soupeřův kouč stahoval z palubovky základní sestavu, aby se pokusila ve druhé sadě zvrátit vývoj utkání a zastavit naše rozjeté družstvo. Tento tah až do stavu 14:19 v druhé sadě Lokomotivě vycházel, pak ale přišla povedená koncovka z naší strany a vítězství za tři body.  

Ostrava 2:0 (24,9)

Vítězství v předchozím zápase nás trochu ukolébalo. Ostravě se dařilo v úvodu zápasu dobře servírovat a postupně nám bodově uskakovala. Nemohli jsme se dostat do svého tempa velmi dlouho, prakticky opět až do dramatické koncovky, kdy nám už hodně teklo do bot… zvládnutý set holky uklidnil a poté už jsme strojovou hrou nedali soupeři šanci.

Na poslední kolo Českého poháru si tentokrát budeme muset počkat dlouhých 6 týdnů. Do Hradce Králové se poslední březnový víkend sjedou k závěrečnému turnaji všechny tři výkonnostní skupiny horní nadstavby a  31. března budeme znát konečné pořadí letošního ročníku soutěže.

Znovu se setkáme ve skupině se soupeři: Uherské Hradiště, Loko Plzeň, Kralupy, Liberec a Ostrava. Ze skupiny B se přidají ještě postoupivší Brno a Žatec. 

 

Věřím holkám, že tento poslední krok s Vaší podporou zvládnou s elegancí a hrou jim vlastní.

Do té doby jdem zpět do montérek a s pokorou na trénincích makat… !Následující víkend 23.-24.2. bude důležitý pro změnu pro juniorský tým. V sobotu a neděli odehrajeme na Hlincovce čtyři důležitá utkání. Přáli bychom si udržet průběžné vedení v nadstavbě, které by nás zvýhodňovalo při volbě místa i času konání předbarážového dvojutkání play-off.   

 

Držte nám pěsti i nadále a díky za Vaši podporu !

 

Tým BVC Chodov !Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt