Z Ostravy přivezly kadetky postup do nadstavbové skupiny 2 a také jistotu extraligy pro příští sezónu !

pondělí 11. 2. 2019 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

V sobotu a neděli 9. a 10. února jsme odehráli 3 utkání ve třetí skupině prvního ze tří kol nadstavbové části extraligy kadetek. Spolu se známými ze základní části extraligy kadetek Českými Budějovicemi jsme se poprvé setkali se soupeři z moravské základní části soutěže Frýdkem-Místkem a pořádající Ostravou.

Přestože jsme o soupeřích ze severovýchodu republiky neměli v podstatě žádné informace, cíl víkendu byl pro naše družstvo zcela zřejmý - postoupit ze skupiny 3 do skupiny 2 a pokusit si tak s velkým předstihem zajistit příslušnost k republikové elitě kadetek i pro příští sezónu. To se nakonec podařilo, ikdyž ne tak lehce, jak jsem před pátečním odjezdem očekával...

České Budějovice do nadstavby oproti základní části soutěže posílily a nutno říci, že na úvod turnaje byly pro nás v sobotu dopoledne velmi nepříjemným soupeřem. Náš tým se navíc po delší herní pauze trochu hledal a srovnával s chladným prostředím tělocvičny. Přesto nakonec slavíme úspěch v podobě tříbodového vítězství

BVC - Č.Budějovice 3:0 (20,12,21)

Počínání Frýdku-Místku proti Ostravě jsme v sobotu ráno sledovali a pečlivě dělali zápisky. Soupeř, který v prvním utkání dne velmi chyboval se nakonec odpoledne proti našim děvčatům vytasil s extrémně houževnatým přístupem k zápasu a velmi dobrou prací v poli.

První set však byl rychle, lehce a úspěšně za námi, přestože jsme se stále trápili a nemohli se dostat do své 100%-ní hry prakticky na žádném postu. To nás ukolébalo a znásobili jsme si v hlavách podcenění soupeře. Trest v podobě devítibodové ztráty ve střední části druhého setu přišel logicky hned v zápětí. Zkoušeli jsme tak střídat univerzálku, ale až změnou v základní sestavě na bloku a následně i smeči jsme se opět dostali do tempa. Soupeře jsme dotáhli a dokonce vedli 24:23, ale koncovka už byla nad naše síly. Třetí set už jsme hráli opět koncentrovaněji hned od začátku a přes vyrovnaný stav jsme vždy tahali za delší konec provazu, čtvrtý již zcela v naší režii a další tříbodový přípis do průběžné tabulky.

BVC - F.Místek 3:1 (13,-26,22,10)

Ostrava budí rozhodně respekt dvěma smečařkami s vysokým přesahem. Nedělní dopoledne však zastihlo náš tým ve velkém herním odhodlání jít do klíčového zápasu o postup naplno a bylo to znát už při rozcvičení a rozsmečování...V prvním setu nás ještě trochu trápila přihrávka ve spojení s chybami na servisu a soupeř nás stále držel pod sebou s tříbodovým odstupem. Taktickým střídáním na servisu jsme zahájili stíhací jízdu v koncovce a poprvé dotáhli soupeře z 16:19 na stav 20:20.. Konec sady 25:22 v náš prospěch po excellentní ráně naší smečařky ze zóny 2 na prázdnou bránu, následného esa, zavřeného útoku soupeře z vysoké nahrávky a parádně vytlučených rukou při útoku z hlavního kůlu až do prosluněných oken na opačné straně místní tělocvičny… Druhý set začal naší šestibodovou šňurou na podání, v třetím setu jsme dokonce přidali ještě dalších 8 bodů v další rotaci. Obě sady ve znamení nekompromisního taktického záměru podání na klíčové útočnice soupeře, které pak byly velmi nejisté při bodových dohrávkách i podání. Přidali jsme oproti prvnímu setu velmi dobrou přihrávku a práci při vybírání, čehož pak umíme následně využít prostřednictvím rychlých kombinací do kůlů či středem sítě.

Výborně zvládnuté utkání, výhra 3:0 (22,13,15), postup do nadstavbové skupiny 2, uhraná extraligová příslušnost i pro příští sezónu…. prostě dobrý víkend… ;-)

Těšíme se na druhé kolo nadstavby. To se bude hrát 2.-3. března nejspíše v jedné z destinací Lanškroun, Brno, Přerov… zase pro změnu kousek od baráku… :-)

Nejprve ale Uherské Hradiště tento víkend se žákyněmi a zájezd na Hlincovku hned týden na to s juniorkami….Tak jsme zvědaví ;-)