BVC Chodov


V sobotu 2.2. začíná nadstavba první ligy juniorek

pátek 1. 2. 2019 | komentářů | Autor: BVC Chodov

Již zítra rozehrajeme na domácí palubovce naší městské sportovní haly první nadstavbové zápasy v bojích o postup do extraligy 1-JKY-I . 

Požádali jsme proto trenéra týmu Jiřího Kudrleho o pár slov:

Do 1. a 2. kola vstupujeme evidentně v roli papírového favorita a body z těchto utkání s Táborem, který má v nastavbové skupině I nejnevýhodnější startovní pozici, se mohou zdát jako lehce dosažitelné a téměř povinné. Nechceme však soupeře nijak podcenit a věřím, že holky přistoupí k zápasu zodpovědně a se vším respektem. Chtěli bychom se ale doma především opět prezentovat hrou, která bude naše příznivce a fanoušky v hale bavit. 

 

Jaký je vlastně další systém nadstavby ligy juniorek ? 

Ze základní části skupiny A jsme postoupili nahoru společně s týmem Kralup a Teplic. Vzájemná utkání s těmito soupeři se nám započítávájí do nadstavbové tabulky skupiny I a přenášíme si je s sebou. Nyní nám zbývá odehrát utkání (vždy dvě doma a dvě venku) se třemi soupeři, kteří postoupili ze základní skupiny B, což jsou Hlincovka, Mikulova Praha a Tábor. 

Body přenesené ze základní části a uhrané v nadstavbě se 23. března sečtou a určí konečné pořadí skupiny I.

První dva tohoto pořadí budou mít možnost hned následující týden  bojovat o účast v extraligové baráži s druhým ze skupiny II resp. prvním ze skupiny III .

Šťastnější z těchto "křížových" play-off dvojutkání se může těšit na dubnovou baráž o extraligu juniorek 2019/2020. Věříme, že bychom snad mohli být ti šťastnější ;-)

Tohle je ale velmi daleko a nyní se musíme soustředit na každý zápas, který je před námi.

 

Co chodovské juniorky čeká ? 

Perný program následujích 10 týdnů... většina kádru nastupuje v souběhu v extralize kadetek a tak si holky moc volna v následujícím dvou a půl měsíčním období neužijí... Ale myslím, že jsou s tím ztotožněni a na únor a březen se těší. V této části sezóny se jednoduše řečeno z pohledu týmu kadetek i juniorek hraje o všechno.

Začínáme tedy zítra 2.2. doma s Táborem

23. a 24.2. budeme absolvovat čtyři těžká utkání s největším konkurentem této části nadstavby - družstvem Hlincovky. Stějně jako vloni jsme kvůli souběhu s extraligou kadetek byli nuceni přistoupit na model, kdy venku odehrajeme během víkendu všechna 4 utkání a tohoto soupeře nebude moci chodovský divák vidět v akci. 

V sobotu 9.3. nás čeká doma Mikulova Praha a ještě ten samý den odjíždíme na nedělní odvety do Tábora (10.3.)

17. března odpoledne budeme po venkovních odvetách s Mikulovkou přesně znát svůj konečný bodový účet v tabulce nadstavby I a také to, jestli si juniorskou sezónu ještě prodloužíme nebo pro naše družstvo končí...  

Pokud si ji prodloužíme, pak se budeme těšit na předbarážové dvojutkání 30.-31.3. a případně i na víkend 13.-14.4. a to by byla velká paráda !

Budeme se těšit na podporu v hledišti i mimo něj a držte nám pěsti ! 

 

Děkujeme za rozhovor. 

Tým BVC Chodov !  

 

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt