BVC Chodov

Žákyně BVC “A” ovládly první kolo ČP v Kralupech

pondělí 26. 11. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Úvodní kolo Českého poháru žákyň 2018/2019 se našim holkám povedlo nadmíru dobře.

Do Kralup jsme v sobotu ráno odjížděli s cílem udržet první výkonnostní skupinu a pokusit se získat co možná nejvíce bodů do celkového pořadí před druhým kolem, které se bude konat právě u nás doma v Chodově 8.-9.12.2018.

Chodovská hala a diváci tak budou moci opět zažít na vlastní oči herní srovnání sedmi aktuálně nejlepších družstev žákyň v ČR.

Ale zpět ke kralupskému turnaji...

do toho jsme vstoupili nervózně a velmi nekoncentrovaně úvodním utkáním s Hlincovkou. V těžké koncovce první sady jsme však byli my ti šťastnější a dokázali mírné psychické výhody využít v druhém setu. Důležitý začátek…

Tříbodové vítězství nás trochu uklidnilo a do zápasu s Olympem A jsme nastupovali už ve větší pohodě. Nepředvedli jsme ještě úplně optimální hru, ale holky se začaly již viditelně rozehrávat.

Následovala pauza a po ní zápas s Příbramí. Chodovský tým zahřátý do správné turnajové provozní teploty si nečekaně velmi lehce došel pro další tři body a mohli jsme si tím pádem odškrtnout splnění jednoho z postupných cílů = zachování první sedmičky i pro druhé kolo.

Bezprostředně poté začal poslední sobotní zápas s domácími Kralupy. Po předchozím lehkém vítězství a díky nastupující únavě nám domácí uskakovali bod po bodu až na stav 12:18. Pak ale naše děvčata nastoupila neuvěřitelnou stíhačku. Obětavostí v poli a obrovskou touhou po vítězství set získala pro sebe a tím i kontrolu nad zbytkem utkání.

Sobotních 12 bodů a 100% splnění našich cílů. V neděli už jsme jeli nad plán.

Našemu tradičnímu soupeři z  Plzně chyběly dvě hráčky základní sestavy a tak cesta za dalšími třemi body byla jednodušší.

Vrchol turnaje a zápas o první místo s Libercem. V prvním setu jsme jen obtížně hledali recept na obranu výškové převahy hráček Dukly, kterým vycházelo, na co sáhly. My jsme se prosazovali jen velmi těžko. Málokdo v natřískané malé tělocvičně věřil, že by po výsledku 17:25 v náš neprospěch mohl Liberec přijít o vítězství.

Nevím úplně přesně, co se stalo během výměny stran po prvním setu a co moje hráčky namotivovalo ke změně jejich projevu na hřišti ;-) . Jisté je, že od té chvíle už nedaly libereckým šanci ani v druhém setu (25:14) ani v tiebreaku (15:4).

Holky - pro Vás velká pochvala za celý víkend, v každém zápase jste každá měla svou silnou i slabší chvilku, ale všechny jste se na výsledku podílely stejnou měrou a celkově předvedený výkon a týmový efekt byl parádní !

Díky za podporu početného fanklubu, který se do Kralup s námi vypravil. S takovou podporou v zádech se hraje skvěle !!!

Těšíme se na druhé kolo české části, které budeme pořádat v Chodově již za 14 dní a věříme v plné ochozy, které nám pomohou vybojovat co nejlepší výchozí pozici pro třetí kolo na konci ledna, které už bude celostátní a sloučené s moravskou částí !