BVC Chodov

Sváteční víkend chodovských kadetek a juniorek s pozitivní bodovou bilancí

pondělí 29. 10. 2018 | komentářů | Autor: BVC Chodov

Juniorky v neděli uspěly proti Kralupům v přímém souboji o průběžné první místo tabulky první ligy. Den před tím v sobotu připsaly kadetky v extralize další tři skvělé body za vítězství s Brnem.

Výsledkový servis

Sobota - Extraliga kadetek:

BVC Chodov - VK KP Brno  3:0 (15,10,15) a 1:3 (-19,17,-23,-22)

V prvním zápase jsme soupeře z moravské metropole zaskočili účinným servisem a dařilo se i na přihrávce. Rychlejší kombinační hra obou nahrávaček pomáhala útočnicím úspěšně najít cestu skrz vyšší obranu soupeře na síti. Jednoduše vyhraný první zápas ale naše hráčky trochu ukolébal. Odpolední odveta lépe vyzněla pro hosty především díky snížené koncentraci v koncovkách setů, které jsme měli vždy dlouhou dobu celkem pod kontrolou.

Tři nečekané body a pozitivní poměr setů z dvojzápasu s tímto soupeřem nás však přesto těší. V průběžné tabulce základní skupiny se náš tým drží s 12 body na třetím místě s vyrovnaným poměrem výher a porážek 4:4

Neděle - První liga juniorek:

BVC Chodov - TJ Kralupy 3:0 (15,24,14) a 3:0 (26,22,13)

Zápasy, které rozhodla především kvalita servisu a větší touha po vítězství.

První utkání jsme rozehráli v dobrém tempu, které nejprve neslibovalo žádnou dramatickou zápletku. Tu ale přinesl hned druhý set, kdy nám soupeř nenápadnými krůčky odskočil až na nepříznivý pětibodový rozdíl 18:23. Šňůrou na podání jsme se z této téměř ztracené situace dostali a znovu nabytou sebejistotu přetavili ve snadné vítězství i v sadě třetí.

Naprosto stejná zápletka se stejným rozuzlením se odehrála hned v úvodu druhého zápasu. První set opět 18:23 a druhá sada 11:17. Třetí už naštěstí bez podobných komplikací a za podpory celkových 21 přímých bodů z podání vyhráváme 3:0 i druhé nedělní utkání.

Do průběžné tabulky soutěže jsme připsali šest cenných bodů a vystřídali tak na prvním místě právě nedělního soupeře z Kralup.

Jaký e další program obou družstev ?

Příští týden čeká obě naše dorostenecká družstva cesta na palubovky soupeřů. V sobotu horká půda karlovarské haly míčových sportů a v neděli teraflex prozatimního lídra extraligy kadetek v Liberci na Dukle…. oba dva dny tedy kvalitní soupeři a příslib pěkného volejbalu.

Těmito zápasy se uzavře první polovina základní části a hned další víkend rozjíždíme její druhou část odvetami v Č.Budějovicích (EX-KKY) a Děčíně (1-JKY).

Díky všem divákům za podporu o víkendu v hale !