BVC Chodov


První ze dvou letošních “supervíkendů” chodovského volejbalu už klepe na dveře

středa 2. 5. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

 

... a bude to opravdu kalup !

 

V průběhu následujících 11 dní zmizí otazníky o tom, jak si s vrcholem své sezóny poradí mladší i starší žákyně na MČR a také juniorky v baráži o Extraligu, extraligové kadetky odehrají poslední turnaj letošního ročníku.  

Jako první rozehrají svá utkání základních skupin republikového mistrovství v pátek 4.5.2018 v Liberci naše mladší žákyně.   

Byl jsem zvědavý, jak si trenér mladších žákyň Filip Plášil "užívá” posledních chvilek před odjezdem na nejvyšší republikovou akci za obhajobou statusu "vicemistryň” republiky, který pro BVC Chodov vloni v Uherském Hradišti vybojovala předchozí generace hráček. Dvě z nich však do letošního ročníku opět zasáhnou. 

 

Filipe, Tvoje družstvo má za sebou úspěšnou táborskou kvalifikaci do finále MČR mladších žákyň. Jaká v týmu panuje nálada dva dny před prvním utkáním ?

Myslím, ze aktuálně panuje v týmu drobná nervozita před nadcházejícím finálovým turnajem. Přeci jen jde téměř pro všechny hráčky o první zkušenost s vrcholnou akcí tohoto typu. Věřím však, že jsme na turnaj připraveni, jak nejlépe to šlo. Jedinou kaňkou v přípravě je zranění jedné z útočnic, u které je velkou otázkou, jestli se bude moct turnaje zúčastnit a pomoct týmu.

 

V Liberci bude od pátku do neděle bojovat o medaile  šestnáctka nejlepších týmů letošní sezóny této věkové kategorie… koho považuješ za favority turnaje a s jakým cílem odjíždíte na turnaj vy ?

V tuto chvíli a v této věkové kategorii je vždy favorita těžké odhadnout, protože většinu týmů  uvidíme poprvé. Přesto si dle výsledků kvalifikace dovolím tipnout, že favoritem může být Olymp A, který odehrál suverénně kvalifikaci i proti týmu jako 15.ZŠ Plzeň. Otázkou je v jaké formě bude domácí Liberec, který pěkně větrá české volejbalové prostředí prakticky ve všech kategoriích. Nepochybuji, že bude připraven dobře.

Bez šancí na pěkné umístění jistě však nebude ani Plzeň, Hlincovka, Olymp B nebo Kometa Praha. Doufám, že se do tohoto výčtu zapojíme i my a zakončíme letošní šestkovou sezónu pěkným výsledkem. Základem bude projít dobře základní skupinou, kde budeme mít již zmiňovaný Olymp A.

 

Sedmým hráčem na hřišti stříbrného týmu mladších žákyň BVC z loňského ročníku MČR byl v Uherském Hradišti velmi početný žluto-černý fanklub. Mohou i Tvoje hráčky letos spoléhat na podobnou podporu ?

Vuvuzely jsou naladěny, plácačky poskládány. Doufám v super atmosféru.

 

Tak to jistě bude! My všichni celému týmu přejeme v Liberci hodně štěstí a skvělé výkony na hřišti !  

 

Děkuji za rozhovor.Základní skupinu "C” můžete sledovat ZDE

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt