BVC Chodov


Na Tři krále o šest bodů dále….

pondělí 8. 1. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

 

První sobotu roku 2018 jsme využili k předehrávce 15. a 16. kola první ligy kadetek a vydali se k odvetným zápasům do Příbrami.  

První herní prověrka roku po prosincovém zdravotním kolapsu týmu dopadla výborně a po dvou jednoznačných výhrách 3:0 (19,17,10) a 3:0 (18,18,11) si připisujeme 6 bodů do celkové tabulky základní části soutěže, což znamená jistý postup do horní části nadstavby a zároveň s předstihem 12-ti kol před koncem soutěže stvrzujeme splnění vytyčeného sportovního cíle v této kategorii - udržení 1.ligy kadetek i pro příští sezónu.

Již nyní se dá říci, že náš mladý tým žákyň v premiérové účasti v ligové soutěži kadetek uspěl a postupem do nadstavby dokonce předčil očekávání!

 

Hodnocení trenéra:

"Za šest bodů jsme moc rádi stejně jako za předvedený výkon. Pozice v tabulce nám nyní umožní větší koncentraci na další výkonnostní cíle naší tréninkové skupiny a především výkonnostní růst hráček celého týmu."


Pojďme se ale vrátit k průběhu sobotních příbramských bojů.

Soupeře jsme si drželi od těla skvělým podáním a velmi obětavou hrou v obraně. Prakticky po celou dobu naše holky měly vývoj utkání pevně ve svých rukou.  

K úspěchu dopomohla také pestrá hra, kdy Veve výborně rozdělovala míče a nechávala tak útočnice vyniknout v překvapivých kombinacích. Sama pak několikrát názorně předvedla, kde všude může míč z jejích rukou na polovině soupeře přistát…..

Tým hrál celkově velmi dobře a kompaktně, což je potěšující zjištění před příštím víkendem ve Svitavách (ČP žákyň)

Zatím svůj asi nejlepší výkon v sezóně předvedla Baru. Šokován v pozitivním slova smyslu jsem byl z její jistoty na přihrávce a při vybírání.

Příjemný je pohled na Káji neutuchající touhu sehrávat překvapivější a překvapivější kombinace před a za nahrávačkou a v podstatě v jakékoliv rychlosti a momentu.

Začínám si užívat hru s liberem. Už v Sokolově byla Míša pro tým velkou oporou a v Příbrami prakticky nechybovala.

Mišulee potvrdila formu ze čtvrtečního tréninku a znovu nabytou jistotu v útoku, líbila se mi tentokrát i obrana.

Anet se blýskla několika vyhranými souboji na síti, kde pracovala výborně jak na bloku tak už i s odraženými míči. Efektivní útok středem ve spojení s velmi účinným podáním = velká paráda…

U Ráďi jsme si již zvykli na luxusní práci v obraně, kterou předváděla i v Příbrami a doplňila ji navíc skvělým podáním a několika zdařilými bodovými útoky z doskoku..

Kačka má výbornou ruku a nebojí se ji použít…oceňuji výborné rotované podání a zvládnutí i těžkých míčů na "handě”.

Když už se týmu opravdu nedaří položit míč na zem, odvazujeme z řetězu Jířu, která to pak na druhé straně "pořeší”. Soupeřky si musely chvílemi připadat jako terče na střelnici….

Léňa - benjamínek na soupisce kadetek - také pomohla k vítězství, ikdyž ne přímo na hřišti. Ale evidentně výborně rozcvičila Míšu.

 

Za skvělý výkon, který bohužel nemáte možnost vidět, chválím i Turyho a děkuji za vtipné glosy k volejbalovému dění nejen během time-outů, které pomáhaly udržet na lavičce pozitivní náladu.

Poděkování za zprostředkévání přenosu našim fandům patří ještě také našemu komentátorskému duu, věřím, že se Vám přenos na našich FCB stránkách opět líbil.

 

Podařený dvojzápas, nádherné počasí v Příbrami a výkon holek si jistě zasloužil tento možná přehnaně vzletný popis a hodnocení. Ale i o tom to přeci asi je…. co?

 

Zůstaňte s námi ! Již příští týden znovu spolu - tentokrát ve Svitavách na ČP žákyň.

 

Tým BVC Chodov

 

Komentáře


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Štěpán Javůrek (místopředseda a šéftrenér)
GSM: 774 351 796
stepan.javurek@centrum.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2019 - BVC Chodov | Kontakt